Galerie +420 722 221 449

ONLINE REZERVACE

TĚHOTENSKÁ MASÁŽ

Těhotenská masáž

Těhotenská masáž přináší budoucím maminkám vítanou úlevu. Obvykle se provádí vleže (jen do 20. týdne těhotenství – potom se může provádět například vsedě) nebo na boku. Používají se na ni krémy nebo oleje (makový, mandlový, ….).

Těhotenská masáž se liší zejména svou intenzitou – masíruje se celou dlaní a její průběh je daleko mírnější než u klasické masáže.

Pomáhá při otocích nohou, křečích a problémech se spánkem. Může mít skvělý vliv na celkovou harmonii organismu i na psychický stav budoucích maminek.

Těhotenská masáž je ale možná jen v případě, že vaše těhotenství probíhá zcela bez komplikací. Pokud ale patříte do skupiny žen s komplikacemi po dobu těhotenství, budete muset na svůj oblíbený relax na čas zapomenout.

Problematickým obdobím je první trimestr těhotenství, kdy se žádná masáž nedoporučuje. Dále jsou masáže nevhodné při rizikovém těhotenství, křečových žilách, kožních potížích a onemocněních páteře. V některých případech je čistě na ošetřujícím lékaři, jestli masáž doporučí či nikoliv. Vždy je lepší se tedy raději poradit se svým ošetřujícím lékařem a předejít tak možným problémům.

Oleje

Levandulový olej

Vhodný pro masáž osob s vysokým tlakem, uklidňuje. Má vynikající účinek na pokožku, proto je velmi vhodný při ošetření namáhané pokožky v těhotenství, ale pozor na nízký krevní tlak.

Grapefruitový olej

Vhodný pro masáž osob s nízkým krevním tlakem. Povzbuzuje lymfatický systém, působí proti únavě a odstraňuje pocit strachu. Používá se při léčbě celulitidy. Vhodný pro použití v těhotenství.

 

Používání esenciálních olejů v těhotenství

Od ukončeného 3. měsíce

· Citron

· Černý pepř

· Grep

· Heřmánek římský

· Limeta

· Mandarinka

· Pomel

· Růže

· Růžové dřevo

 

Kontraindikace celková

· Horečnatá, infekční nebo akutně zánětlivá onemocnění

· Stavy vyžadující klid na lůžku

· Celkové tělesné vyčerpání nebo sešlost (především po jídle)

· Krvácivé stavy (hemofilie, leukémie apod.)

· Generalizovaná nádorová onemocnění

· Poranění či onemocnění dutiny břišní spojené se záněty/krvácením

· Opilost, stavy pod vlivem psychotropních drog, akutní psychózy

 

Kontraindikace místní

· Hnisavá nebo plísňová onemocnění

· Zanícené klouby (akutní revmatismus apod.)

· Krvácející poranění/rozsáhlejší zhmoždění

· Popáleniny, opařeniny/poleptané plochy

· Křečové žíly, záněty žíly/bércové vředy

 

cena: 750 Kč 

 

 

Bonus