Galerie +420 722 221 449

ONLINE REZERVACE

LYMFATICKÁ MASÁŽ

 

Lymfatická masáž celotělová

Hlavní funkcí lymfatického systému je vstřebávání přebytečné tekutiny a její návrat do krevního řečiště, vázání tuků a účast na fungování imunitního systému.

Uzliny zachycují nečistoty proudící lymfou a vylučují je z organismu. Lymfa tedy odvádí z těla všechny toxické látky, které naše tělo přijímá.

 

Jedná se o speciální jemnou masážní techniku ovlivňující lymfatický systém. Má hluboce sedativní, analgetický a spasmolytický efekt (zmírnění pocitu napětí) na krevní a lymfatický oběh. Může být kombinována s lymfatickými a fyzikálními terapiemi a cvičeními.

 

Nejčastější výskyt problémů s lymfou je lymfedém a lipedém. Lymfedén – vzniká jednak při vrozených vadách vývoje lymfatického systému, případně k jeho vzniku může přispět sebemenší traumatizace či jiný zátěžový podnět. Postihuje nejčastěji dolní končetinu.

Lipedém – je symetrické abnormální ukládání podkožní tukové tkáně v dolní polovině těla od pasu či kyčlí až po kotníky. Často začíná nenápadně ukládáním tuku na vnitřních stranách stehen. Častěji se vyskytuje u žen (estrogeny). Elasticita kůže je snížena a mívá vzhled pomerančové kůže – celulitidy.

Celulitida – je považována za jeden z rizikových faktorů vzniku lipedému.

 

Lymfatická masáž celotělová – 90 minut – není to masáž celého těla, ale zaměřujeme se pouze na postižené partie klientů. Základem je vždy uvolnit krk a po té se vrhnout na postižená místa.

Lymfatická masáž celotělová + zábal

– 120 minut - není to masáž celého těla, ale zaměřujeme se pouze na postižené partie klientů. Základem je vždy uvolnit krk a po té se zaměřit na postižená místa. Po dokončení natřeme klientům na postižená místa gel v podobě zábalu (skořicový, lymfogel, chilli zábal). Necháme působit 20- 30 minut.

 

Indikace

otoky

zvýšení imunity

tělesná únava a vyčerpanost

detoxikace organismu

po fyzické námaze a sportu

regenerace po úrazech a operačních výkonech

prevence vzniku křečových žil

 

Kontraindikace

akutní poruchy periferního nervového systému

akutní plicní edém

akutní zánět hlubokých žil (tromboflebitida), vystouplé křečové žíly

kardiovaskulární onemocnění – neléčený vysoký nebo nízký tlak, arytmie, angina pectoris, stav po infarktu myokardu

epilepsie

růže (erysipel)

 

Lymfatická masáž celotělová cena 90 min: 900 Kč

Lymfatická masáž celotělová + zábal cena 120 min: 1050 Kč

 

Bonus