Galerie +420 722 221 449

ONLINE REZERVACE

BREUSSOVA MASÁŽ

Jde o velmi jemnou, manuální a energetickou masáž zad, která se provádí v oblasti páteře. Uvolňuje tělesné, psychické i duševní blokády. Breussova masáž regeneruje a vyživuje meziobratlové ploténky. Tím dochází k řešení širokého spektra zdravotních potíží a bolestí zad. Mimo jiné vede také k odbourávání hluboko uložených psychických problémů.

Breussova masáž slouží nejen jako řešení již vzniklého problému (degenerace ploténky), ale zabývá se hlavně prevencí.

Metoda pochází od Rudolfa Breusse (1899-1990), rakouského léčitele a experta na přírodní medicínu, známého v Čechách 42-denní kůrou proti rakovině, autora světového bestselleru „Rakovina, leukémie a jiné zdánlivě nevyléčitelné nemoci, léčitelné přírodními prostředky“. Podle R. Breusse neexistují žádné opotřebované ploténky, se kterými už podle mnohých lékařů nelze nic udělat, ale pouze „zdegenerované“, které se touto masáží znovu úspěšně regenerují.

Základem Breussovy masáže je pomocí jemného tahu vytvořit prostor mezi obratli, který je vyplněn meziobratlovou ploténkou, a poté vmasírovat třezalkový olej, jenž působí na ploténku asi jako voda na houbu. Ploténka olej nasaje, zvětší se do původní velikosti a začne opět plnit svou funkci - odpružení a rotace páteře, ochrana nervů před stlačením ( které se mmj. projevuje jako vystřelující bolest nebo brnění a mravenčení…)

Meziobratlová ploténka je pružná destička sloužící k odpružení a rotaci páteře, tlumí nárazy, kterým je páteř vystavena např. při chůzi, běhu, skoku…
S přibývajícím věkem a vlivem vzpřímeného držení těla na ní vznikají degenerativní změny. 

 

Obvykle masáž trvá 30 minut.

Cena masáže je  320,- Kč